BU2: Jak przekształcić przeciętny zespół sprzedaży w jeden z najlepszych w Polsce – rozmowa z Grzegorzem Platokosem

 

Podcast: Kliknij prawym przyciskiem i wybierz „zapisz link jako”, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Subskrypcja: RSS | iTunes | Android  Czas nagrania: 00:59:14    Wielkość pliku: 82.1 MB

Czy możliwe jest zbudowanie zespołu osiągającego ponadprzeciętne wyniki w miejscu, gdzie brakowało ducha sukcesu? Jeśli tak, to jak się do tego zabrać? Co należy zrobić najpierw, kiedy zostajesz dyrektorem oddziału, którego sprzedaż jest dużo poniżej oczekiwań?

Na te pytania odpowie mój gość dzisiejszego podcastu. Podjął się trudnego zadania i objął stanowisko dyrektora w jednym z najsłabszych oddziałów pewnej firmy ubezpieczeniowej. Dzięki mądremu działaniu i postawie, już po dwóch latach oddział wylądował w grupie najlepszych w Polsce. Historia Grzegorza jest dowodem, że potencjał sprzedażowy ludzi jest najczęściej uśpiony i wystarczy zadbać o właściwą atmosferę pracy oraz motywację, aby przeciętni stali się liderami.  Mój gość wierzy również, że postawa szefa zespołu jest kluczowa. Czym więcej daje z siebie, tym więcej zaangażowania uruchamia u swoich ludzi wbrew obiegowym opiniom, że podwładni taką sytuację wykorzystują i unikają ciężkiej pracy.

W tym odcinku usłyszysz 

  • Kim jest Grzegorz i jakie były jego początki.
  • Na czym polega motywowanie współpracowników.
  • Jakie cechy charakteru i umiejętności powinien mieć szef, który ma zadanie uruchomić sprzedaż w miejscu, gdzie panuje niska motywacja.
  • Co w największym stopniu wpływa na rewitalizację sprzedaży.
  • Dlaczego rekrutacja nowych ludzi do zespołu to klucz do sukcesu.
  • Jak zbudować ducha zespołu i skupić ludzi wokół wspólnego celu

Przy okazji zachęcam do przeczytania artykułu, który uzupełnia moją rozmowę z Grzegorzem:

—> Jak zbudować zespół marzeń

Niestety podczas nagrywania pojawił się błąd techniczny dotyczący sterowników mikrofonu! Spowodowało to niską jakość nagrania. Słowa są czytelne, ale jest pogłos i trochę metaliczny ton. Ponieważ to, co mówi Grzegorz, jest naszpikowane wartościowymi radami zdecydowałem się jednak na opublikowanie tego nagrania. Mam nadzieję, że wybaczycie mi tą niedogodność. Obiecuję, że następne nagrania będą OK:).


Będę Ci również wdzięczny za każdy komentarz. Napisz proszę, czy podobał Ci się ten odcinek podcastu. Chętnie z Wami podyskutuję i odpowiem na ewentualne dodatkowe pytania. Zachęcam również do dzielenia się podcastem ze znajomymi. Poniżej masz odpowiednie przyciski do kliknięcia.

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz