BU4: Prawdziwe źródło sukcesu w roli agenta ubezpieczeniowego – opowiada Jan Łukasiewicz

 

Podcast: Kliknij prawym przyciskiem i wybierz „zapisz link jako”, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.

Subskrypcja: RSS | iTunes   Czas nagrania: 01:21:38    Wielkość pliku: 112 MB

 

 

Dlaczego zajmujesz się tym biznesem? Jaka jest Twoja podstawowa motywacja? Jaka motywacja przynosi nie tylko dochody, ale również poczucie zadowolenia ze swojej pracy?

Istnieje pojęcie wypalenia zawodowego. Wiele osób z naszej branży czeka do upragnionego piątku, a pracę traktuje głównie jako niezbędne źródło dochodów. Okazuje się jednak, że prawdziwe zadowolenie i satysfakcje nie płyną z zarabianych pieniędzy. Najważniejsze jest pomaganie innych w ramach swojej roli zawodowej.
Traktuj klienta jak osobę, która w świecie ubezpieczeń jest jak dziecko we mgle. W końcu rola agenta nie polega tylko na wypisywaniu umów ubezpieczenia. Jest bardziej złożona i zawiera w sobie działania edukacyjne, doradcze i pomocowe. Kiedy, dzięki Tobie, w trudnych chwilach klienci otrzymują wsparcie finansowe, rośnie Twoje poczucie wartości jaką wprowadzasz do tego świata.

I taki jest mój gość. Janek ponad dwadzieścia lat zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń. Ale na pierwszym miejscu stawia klientów. To dało mu nie tylko możliwość osiągania sukcesu finansowego i spełnienia ambicji, ale również poczucie spełniania misji zawodowej. I w naszej rozmowie usłyszycie, że nie jest to takie proste. Są różni klienci, firmy ubezpieczeniowe nie zawsze stają na wysokości zadania w sytuacji likwidacji szkody, a agent musi gdzieś w tym wszystkim odgrywać rolę osoby, która łączy interesy wszystkich stron.

Zdjęcie, które zrobiłem w miejscu pracy Jana. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co to za miejsce, posłuchaj naszej rozmowy  🙂  

W dzisiejszym podcaście dowiesz się:

  • Dlaczego Jan jest dwuzawodowcem i jak z tym sobie radzi
  • Co daje Janowi, w pracy z klientami, najwyższy poziom satysfakcji
  • Jak Jan obsługuje i opiekuje się klientami, w wyniku czego nowi klienci pojawiają się sami
  • Jak mój rozmówca prowadzi rozmowę z klientem, aby skutecznie zachęcić go do posiadania ubezpieczenia na życie wraz z dodatkowymi opcjami
  • Co zrobić w sytuacji, kiedy klient chce zerwać umowę ubezpieczenia
  • Dlaczego pomoc klientom, w sytuacji kiedy należy im się odszkodowanie, jest taka ważna

Przy okazji zachęcam do przeczytania ważnego artykułu, który uzupełnia moją rozmowę z Janem:

Jakie jest źródło sukcesu zawodowego

 

Proszę Cię również o krótki (dosłownie kilka słów) komentarz.  Jestem bardzo ciekaw jakie masz przemyślenia po wysłuchaniu mojej rozmowy z Janem. Chętnie również odpowiem na wszystkie dodatkowe pytania. Zachęcam również do dzielenia się podcastem ze znajomymi. Poniżej masz odpowiednie ikony do kliknięcia.

Jeśli wolisz poczytać, to pobierz spisaną treść tego odcinka–>    Kliknij tutaj, aby pobrać treść podcastu

 

POBIERZ BEZPŁATNĄ KSIĄŻKĘ


Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach i wiedzy rozwijającej twój biznes

1 Komentarz do "BU4: Prawdziwe źródło sukcesu w roli agenta ubezpieczeniowego – opowiada Jan Łukasiewicz"

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Marek Szelągowski
Gość

… filozofia życia i podejście do pracy Jana- jest mi bardzo bliska. Sam- bardzo podobną, wyznaję i skutecznie stosuję także od 20 lat. Praca która sprawia przyjemność jest jak hobby, które daje radość z życia … i nie trudzi.

wpDiscuz