BU43: Czy nadajesz się na agenta ubezpieczeniowego?

Podcast: Kliknij prawym przyciskiem i wybierz „zapisz link jak”, aby ściągnąć plik MP3.
Subskrypcja: RSS|iTunesAndroid|YouTube Czas nagrania: 00:51:37 Wielkość pliku: 29,7 MB

Zająć się sprzedażą ubezpieczeń, czy sobie odpuścić? Oto jest pytanie. Zwłaszcza w dobie wszechogarniającego wszystkich menadżerów pragnienia rekrutacji nowych agentów. Jeśli ktoś myśli, że  sukces w tym zawodzie może osiągnąć każdy, to jest w dużym błędzie. Oczywiście, to zależy, jak definiujemy słowo sukces.

Jak każdy zawód czy forma prowadzenia firmy, praca agenta również wymaga określonego charakteru i zdolności. I tak jak w sporcie, nie da się pewnych elementów zastąpić szkoleniem, czy mentoringiem.  

W tym odcinku podcastu opowiadam o moich doświadczeniach związanych z zawodem agenta. Dzielę się własnymi spostrzeżeniami, ale również przytaczam przykłady niezbędnych czynników do osiągnięcia sukcesu opartych na obserwacji liderów rynku ubezpieczeniowego.

Jeśli chcesz poczytać więcej o tym, jak rozwijać swoją sprzedaż, to zajrzyj tutaj: https://biznesubezpieczeniowy.pl/2017/10/03/jak-skutecznie-rozwinac-biznes-sprzedazy-ubezpieczen/

Jeśli chcesz się upewnić, czy to zawód dla Ciebie, to zapraszam Cię do wysłuchania nagrania. I jeszcze jedno. Przed tym koniecznie przejdź test, który zamieszczam poniżej

Witaj w teście  "CZY NADAJĘ SIĘ NA AGENTA UBEZPIECZENIOWEGO?"

Liderzy sprzedaży mają jasno sprecyzowane cele życiowe i zawodowe. 
Jak często w codziennej pracy pamiętasz o tym, do czego dążysz i co chcesz osiągnąć w krótkim, średnim i długim okresie.
Cele są nam potrzebne do tego, aby pokonywać swoje lenistwo i niechęć do wykonywania trudnych czynności. Jak oceniasz swoje podejście w tej sprawie?
Moje przekonania i motywacja zależą również od mojego środowiska. Nie wszyscy mnie wspierają i są wartością dodaną. Co dzieje się z moimi emocjami, kiedy ktoś zniechęca mnie do pracy i próbuje mnie ograniczać?
Sprzedaż polega na rozmawianiu i przekonywaniu innych. Nie każdy czuje się dobrze w takiej roli. Nie każdy jest otwarty na ludzi i czerpie przyjemność z kontaktów międzyludzkich. Jak  to wygląda u Ciebie?
Sprzedaż wymaga dużej pewności siebie. Zwłaszcza jeśli chcemy zdobywać lepszych klientów. Jak oceniasz swoje zachowanie w tym kontekście?
Żeby osiągnąć sukces, często musimy wykonywać czynności, które są dla nas wyzwaniem. Nie czujemy się w nich pewnie i komfortowo, lecz musimy je realizować, ponieważ są skutecznymi metodami sprzedaży. Jak ty zachowujesz się w takiej sytuacji?
W sprzedaży kluczem do sukcesu jest statystyka. Podstawą jest dbanie o to, żeby ciągle spotykać nowych, potencjalnych klientów. Jak często dbasz o ten element swojej pracy?
Często używa się słowa rozwój, choć mało kto zastanawia się nad tym, co ono oznacza w praktyce. Jednym z ważniejszych aspektów rozwoju jest chęć do nauki i poznawania nowych sposobów osiągania celów. Jakie jest Twoje podejście do nauki?
Sukces w sprzedaży to odpowiednio duża baza wiernych klientów. Taki zasób buduje się przez lata codzienną systematyczną pracą. Takie podejście wymaga cierpliwości. Jak ty patrzysz na te sprawy?

Chcesz mieć lepsze efekty w sprzedaży ubezpieczeń? >>>Kliknij Tutaj<<<

Hidden Content

2

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Adam KubickiKlaudia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Klaudia
Gość
Klaudia

Witam serdecznie,
bardzo ciekawy test, do podcastu usiądę wieczorkiem. Chcę tylko zauważyć, że w teście powtarza się dwa razy to samo pytanie:

“Sprzedaż polega na rozmawianiu i przekonywaniu innych. Nie każdy czuje się dobrze w takiej roli. Nie każdy jest otwarty na ludzi i czerpie przyjemność z kontaktów międzyludzkich. Jak to wygląda u Ciebie?”

Pozdrawiam 🙂