Podcast:Kliknij prawym przyciskiem i wybierz „zapisz link jak”, aby ściągnąć plik MP3.
Subskrypcja:RSS|iTunesAndroid|YouTube Czas nagrania: 00:59:12 Wielkość pliku: 136 MB

Czy transformacja zespołu sprzedaży jest możliwa?

Czy można zmienić podejście współpracowników, skupić ich wokół bardzo ambitnego celu i w krótkim czasie osiągnąć z nimi niesamowity wynik sprzedażowy? Okazuje się, że jest to możliwe. Myślę, że to ewenement w skali kraju! Przez ponad 24 lata bywałem w wielu miejscach w całej Polsce i nigdy nie spotkałem takiej sytuacji. Ta historia odwróciła moje myślenie o rozwoju wyników sprzedażowych o 180 stopni.

Przyznam się Wam, że od jakiegoś czasu wątpiłem w możliwość ponownego uruchomienia agentów z dużym stażem. Chodzi o sytuację, w której agent przyzwyczaił się do obsługiwania portfela, jego nowa sprzedaż jest szczątkowa, a bieżące dochody dają względną wygodę życia. Miałem przekonanie, że wszyscy agenci przechodzą przez trzy fazy. Najpierw występuje faza wzrostu, kiedy trzeba intensywnie szukać klientów i jest silna potrzeba osiągania dochodów. Kiedy portfel się rozrasta i daje już pewien dochód pasywny, agent przechodzi do fazy stabilizacji. Przyzwyczaja się do spotykania się z własnymi klientami, nowy pojawia się rzadziej, często zgłasza się sam (na przykład z polecenia). Takie działanie powoduje jednak sytuację, w której portfel się kurczy lub nie daje już szans na nową sprzedaż. Dochody zaczynają maleć i tu pojawia się faza stagnacji. Agent nie jest już w stanie wrócić do intensywnego poszukiwania nowych klientów, zaczyna narzekać. To oczywiście generalizowanie. Uczę, żeby nie wpadać w pułapkę uogólnień, a sam w nią wpadłem.

Fakt, że szkolenia osób z fazy trzeciej uruchamiały tylko kilka procent grupy. Reszta uczestników właściwie nic nie zmieniała w swojej postawie i działaniu. Teraz już wiem, że oprócz szkoleń takie osoby potrzebują właściwego menadżera/dyrektora. Jest im niezbędna osoba, która cechuje się ogromnym entuzjazmem do zawodu, dużą ambicją, którą przeleje na swoich współpracowników oraz proaktywnością. Właśnie taką osobą jest gość mojego odcinka podcastu Biznes Ubezpieczeniowy. Polowałem na Wojtka już od dłuższego czasu, ponieważ jest bardzo zajęty. Wreszcie się udało.

Dzięki naszej rozmowie masz szansę dowiedzieć się tego:

  • Jak ułożyć współpracę z nowym zespołem, tak aby każdego miesiąca sprzedaż rosła.
  • Co należy zrobić, aby prawie każdy agent w twojej drużynie zwiększył swoją aktywność.
  • Jak skupiać ludzi wokół wspólnego celu i jak skutecznie wpływać na ich postawę.

Pewny sposób... na zdobycie nowego klienta

 

  • Poznasz najważniejsze metody poszukiwania klientów.
  • Zaczniesz kontrolować i rozwijać swoje dochody.
  • Zapełnisz kalendarz spotkaniami z nowymi klientami.