Podcast: Kliknij prawym przyciskiem i wybierz „zapisz link jak”, aby ściągnąć plik MP3.
Subskrypcja: |Spotify|RSS|iTunes|Android|YouTube|Czas nagrania: 00:44:53 Wielkość pliku: 61,6 MB

Nie przepłyniesz morza, jeśli będziesz tylko stać i gapić się w wodę.
RABINDRANATH TAGORE
w 1913 roku otrzymał Nagrodę Nobla z literatury

Tak to w życiu bywa, że raz na jakiś czas pojawia się zupełnie nieoczekiwana sytuacja, na którą nie jesteśmy do końca przygotowani. Czasami jest ona osobista, czasami globalna tak, jak ma to obecnie miejsce. W przypadku takich zdarzeń nie wszyscy reagują jednakowo. Widać to wyraźnie, chociażby w obszarze różnic kulturowych. Tam, gdzie społeczeństwa są bardziej otwarte i kontaktowe, wirus ma łatwiejszą drogę do rozprzestrzeniania. Ważne jest jednak to, jak każdy z nas osobiście zareaguje, jakie decyzje oraz działania będzie podejmował.

Nie mamy wpływu na zdarzenia losowe, lecz mamy wpływ na naszą reakcję na nie. Tu również będzie można zaobserwować odmienne podejście. Jedni pasywnie będą analizowali rzeczywistość, która ich otacza, zaglądając co 5 minut do Internetu i sprawdzając, ile nowych przypadków zachorowań zarejestrowano, inni przejdą do działania dopasowanego do nowej sytuacji. To bardzo ważne, żeby nie popaść w marazm i narzekanie. Nie jest to trudne w sytuacji, kiedy dookoła otaczają nas bodźce w postaci ludzi i mediów, przekazujące ciągle negatywne informacje.

Dlatego stwierdziłem, że nagram odcinek podcastu, który poświęcę tematyce radzenia sobie sytuacji epidemii koronawirusa. Oczywiście skupiam się głównie na kwestiach zawodowych związanych ze sprzedażą ubezpieczeń. Ten odcinek podzieliłem na trzy obszary.

W pierwszym opisuje kwestie radzenia sobie z emocjami i uporządkowania swoich myśli. Opowiadam w nim o tym, jakimi technikami i narzędziami możemy wyjść atmosfery obawy i lęku o swoją przyszłość i zacząć myśleć konstruktywnie.

W drugim etapie przekazuję praktyczne porady, które są odpowiedzią na pytanie: Co można zrobić, żeby dalej rozwijać sprzedaż w sytuacji, która nas otacza? Dowiesz się o tym, jak pracować z klientami zdalnie, jak wykorzystać już istniejącą bazę klientów i dlaczego telefon, oraz e-mail mogą być doskonałym narzędziem sprzedażowym. 

Jeśli chcesz rozwinąć wiedzę na ten temat, to zapraszam cię również na wysłuchanie tego odcinka podcastu:
BU41: JAK SPRZEDAWAĆ UBEZPIECZENIA PRZEZ TELEFON

 

Ostatni temat, który poruszam w nagraniu, dotyczy bardzo ważnego czynnika wpływającego na poczucie bezpieczeństwa i spokoju w sytuacji gwałtownych zdarzeń losowych. Jest to element, który rozwija niewiele osób i dlatego warto o nim opowiedzieć. Pamiętaj też, że każda sytuacja losowa, która się pojawia, ma w sobie nie tylko zagrożenia, ale również i szanse, które można wykorzystać. W końcu nie bez przyczyny powstało przysłowie: „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”.

Pewny sposób... na zdobycie nowego klienta

 

  • Poznasz najważniejsze metody poszukiwania klientów.
  • Zaczniesz kontrolować i rozwijać swoje dochody.
  • Zapełnisz kalendarz spotkaniami z nowymi klientami.