Podcast: Kliknij prawym przyciskiem i wybierz „zapisz link jako”, aby ściągnąć podcast jako plik MP3.
Subskrypcja: RSS | iTunes Android  Czas nagrania: 01:16:48    Wielkość pliku: 106 MB

Tomek i Asia po długim okresie oszczędzania kupili w sklepie meblowym wymarzony zestaw kuchenny wraz z usługą montażu. Po zamontowaniu zestawu kuchennego okazało się, że jest on wyprodukowany z bardzo słabej jakości materiału, gdyż jest bardzo wrażliwy na wilgoć. Już po 2 miesiącach blat zaczął się odkształcać. Sklep odrzucił ich reklamację, podnosząc, że korzystali z kuchni w sposób niewłaściwy.

Pani Beata zaszła w ciąże i w związku z tym chciała zrezygnować z usług klubu fitness. Ku jej zaskoczeniu po 3 miesiącach zauważyła, że jej konto bankowe nadal jest obciążane. Złożyła reklamację i prośba o zwrot pobranych kwot. Klub fitness stwierdził, że nie jest to okoliczność, która zawalania ją z obowiązku korzystania z comiesięcznego abonamentu.
Firma budowlana podczas wykonywania prac remontowych w budynku uszkodziła rurę kanalizacyjną, przez co został zniszczony budynek. Koszty remontu to 50 000 zł. Firma ubezpieczeniowa odmówiła odszkodowania, wskazując, że pęknięcia powstały w wyniku zwykłego osadzania się budynku.

 

Ciekaw jestem, ile pieniędzy i nerwów Polacy tracą ze względu na sporne sytuacje. Prawdopodobnie wraz ze wzrostem gospodarczym i świadomością możliwości prawnych coraz częściej będzie dochodziło do sytuacji, w których wejdziemy na drogę sądową. Choć pewnie nie raz, ze względu na koszty adwokata i procesu machnięto ręką i zaniechano dochodzenia swoich praw i sprawiedliwości. Zwłaszcza że już przy wartości przedmiotu sporu zawierającej się w zakresie 2001 zł – 5000 zł koszty sądowe I instancji wynoszą 2500 zł w przypadku wygranej i 3200 zł w przypadku przegranej. Dlatego zaciekawiło mnie ubezpieczenie ochrony prawnej firmy D.A.S.

A ponieważ miałem okazję przeprowadzić w tej firmie warsztaty z tematu poszukiwania klientów, stwierdziłem, że przyjrzę się bliżej ich rozwiązaniom. Idea jest prosta. Ponieważ bezpośrednie koszty prawnika i sądowe są wysokie, kupujemy ubezpieczenie, które w pewnym zakresie odciąży nas finansowo i pomoże ochronić swoją sytuację prawną. Takie ubezpieczenie zapewnia klientom doradztwo prawne, organizację procesów prawnych oraz ich finansowanie. Klienci firmy D.A.S. otrzymują wsparcie merytoryczne i finansowe w sporach związanych z ich życiem prywatnym lub prowadzeniem firmy, a także w obronie przed zarzutami karnymi i wykroczeniowymi.

Świadomość klientów dotycząca takich rozwiązań jest jeszcze bardzo niska i dzięki temu pojawia się dla aktywnych agentów szansa sprzedażowa.  Jakie cechy ubezpieczenia ochrony prawnej sprzyjają sprzedaży:

  • Ubezpieczenie ma charakter powszechny i jest skierowane zarówno do klienta indywidualnego, jak i właściciela firmy,
  • wysokość składek w stosunku do zakresu i sumy ubezpieczenia jest sensownie skalkulowana,
  • to rozwiązanie uzupełnia ubezpieczenie OC i zapewnia ochronę w wielu sytuacjach, które ubezpieczeniem OC nie są objęte (na przykład: sądowe spory z ZUS, ochrona pracownika, Ochrona konsumenta).

Są też cechy, które na pewno nie pomagają w sprzedaży:

  • Wysokie skomplikowanie ubezpieczenia wynikające z bardzo szerokiego zakresu ochrony (trzeba trochę posiedzieć przy materiałach, żeby się go nauczyć),
  • Trudność w wytłumaczeniu klientowi, kiedy ubezpieczenie działa, a kiedy nie działa,
  • Różne opinie o ubezpieczeniu w internecie, nie zawsze pozytywne.

Przejrzałem opinie w internecie i przeplatają się opinie pozytywne z negatywnymi. Pewnie dotyczy to wszystkich ubezpieczeń, ponieważ klienci są różni. Poniżej, dla chętnych, podaję link do strony z przykładowymi opiniami:

> Opinie o ubezpieczeniu ochrony prawnej D.A.S.

Do rozmowy na temat tego ubezpieczenia zaprosiłem Rafała Wiejskiego. Rafał jest odpowiedzialny w firmie D.A.S. za rozwój sprzedaży kanałami zewnętrznymi, czyli zachęca multiagencje i pośredników do doradzania klientom rozwiązań firmy D.A.S. Dzięki temu, ma nie tylko wiedzę produktową, ale również dysponuje dobrymi pomysłami dotyczącymi sensownego wplecenia ubezpieczenia ochrony prawnej do codziennych działań multiagencji czy pojedynczych doradców. Wszystkich zainteresowanych poszerzaniem wiedzy o ubezpieczeniach i sprzedaży ubezpieczeń zapraszam do wysłuchania rozmowy.

Pewny sposób... na zdobycie nowego klienta

 

  • Poznasz najważniejsze metody poszukiwania klientów.
  • Zaczniesz kontrolować i rozwijać swoje dochody.
  • Zapełnisz kalendarz spotkaniami z nowymi klientami.