Każdy, kto zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń lub zarządzaniem zespołem agentów wie dobrze, jak duży wpływ na wynik ma wiedza i umiejętności. Okazuje się jednak, że w przestrzeni internetu jest niewiele informacji, które pomagają rozwijać kompetencje sprzedażowe i zarządcze. Dlatego od dawna planowałem stworzenie bloga edukacyjnego dla branży ubezpieczeniowej. Jednak wiesz, jak to jest. Ilość zadań bieżących jest często naszym wytłumaczeniem dla rzeczy ważnych, lecz nie tak pilnych. Skoro jednak czytasz ten wpis, to oznacza, że zebrałem się w sobie😃. Właściwie zadziałała prosta metoda — Zrobię dziś tylko trochę. Prawda jest taka, że jak już coś zaczniesz robić, to prawie nigdy nie skończysz na trochę.

Celem tego bloga jest pomóc Ci w rozwoju zawodowym

Zakładam, że działasz w branży ubezpieczeniowej. Niezależnie od tego, czym dokładnie się zajmujesz, wiedza umieszczona w tym blogu jest dla Ciebie.

Dlaczego zdecydowałem się prowadzić tę stronę? Przede wszystkim warto, abyś mnie lepiej poznał. Od 1995 roku jestem związany z branżą ubezpieczeniową. W wieku 21 lat zacząłem współpracę z firmą F.M.G. International i szybko zacząłem budować swoją grupę doradców. Niestety moja koncepcja łatwych pieniędzy pochodzących z pracy innych ludzi się nie sprawdziła. Brakowało mi wtedy wiedzy i umiejętności niezbędnych do właściwego doboru i prowadzenia współpracowników. Mimo ponad dwustuosobowej grupy najlepiej zarabiałem na sprzedaży własnej.

Dlatego zdecydowałem się odejść i podjąłem współpracę z firmą Amplico Life, jako agent ubezpieczeniowy. Rok później zostałem menadżerem i znowu zacząłem budować swój zespół. Przy okazji dalej intensywnie sprzedawałem ubezpieczenia. Dzięki temu należałem do Klubu Lidera i zbierałem solidne premie:).

W 2000 roku, do współpracy szkoleniowej zaprosił mnie jeden z bardziej znanych wtedy trenerów szkolących naszą branżę. Okazało się, że uczenie ludzi to moja mocna strona (każdy ma jakąś predyspozycję do czegoś, niestety czasami nieodkrytą), dlatego prowadzenie firmy szkoleniowej wciągnęło mnie całkowicie. Po wielu latach tworzenia marki personalnej na rynku szkoleń zacząłem również doradzać i prowadzić konsultacje dla naszej branży.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie, to zajrzyj na moją stronę www.adamkubicki.pl. Mam za sobą ogromną liczbę projektów szkoleniowych i rozwojowych, część udanych, a część jak to zwykle bywa bez zakładanego efektu. Z pewnością jednak nieudane pomysły uczą i rozwijają najbardziej. Być może upór i uczenie się na własnych błędach jest najważniejszą składową sukcesu. Jedną jest pewne: JEDYNA DROGA „NA SKRÓTY” DO SUKCESU WIEDZIE POPRZEZ NAUKĘ I ROZWÓJ!

CO CHCĘ CI DAĆ W RAMACH TEGO BLOGA?

Wiem, że masz niewiele czasu i mnóstwo obowiązków. Koncepcja tego bloga jest prosta: Regularne dostarczanie  małych porcji użytecznych informacji buduje nawyk rozwijania się i kreatywnego myślenia. Chodzi o to, abyś nie zabiegał się na śmierć bez oczekiwanych efektów.  Dzięki ciągłemu pobudzeniu intelektualnemu masz szansę działać skuteczniej, szybciej realizować cele i wyprzedzać swoją konkurencję. Mogę obiecać Ci, że każdy artykuł czy podcast będzie przekazywał praktyczną wiedzą, bez teoretyzowania i „książkowych” informacji.

Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie poniższe pytania:

  • Czy osiągam w biznesie satysfakcjonujące wyniki?
  • Co jeszcze mogę zrobić, żeby rozwinąć swoją sytuację zawodową?
  • Jak powinienem się zachowywać, żeby tworzyć sprzyjające środowisko pracy?
  • Jak robić, żeby zacząć regularnie zwiększać swoje dochody?

W tym blogu będę starał się odpowiedzieć na powyższe pytania. Jeśli chcesz regularnie otrzymywać nową wiedzę, to zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter.  Dodatkowo otrzymasz ode mnie w prezencie książkę „JAK UGRYŹĆ KLIENTA BIZNESOWEGO” opisującą metody prowadzenia rozmów handlowych z właścicielami firm. Wystarczy, że podasz swoje imię i adres e-mail w formularzu poniżej.