Podcast: Kliknij prawym przyciskiem i wybierz „zapisz link jak”, aby ściągnąć plik MP3.
Subskrypcja: RSS|iTunesAndroid|YouTube Czas nagrania: 00:46:26 Wielkość pliku: 26 MB

Świat się zmienia, a my z nim. Stare porzekadło nie zawsze dotyczy sprzedaży ubezpieczeń. Faktem jest, że technologiczne zmiany nastąpiły. Portale klienta, zawieranie umów na tablecie, elektroniczna analiza potrzeb. 

Najmniej w tym wszystkim zmienia się agent. Przyzwyczajony do starych sposób i modeli pracy z klientem może nie wykorzystywać wszystkich szans, jakie daje obecna rzeczywistość. Może również tracić klientów, ponieważ nie podąża za trendami.

Jeden z trendów jest zdecydowanie zauważalny. Poziom zabiegania i wykorzystania czasu wzrasta. Mało kto kończy pracę o 16.00 i wieczór spędza w domu. Stary klasyczny model rodziny wywrócił się do góry nogami. 

Kochający rodzice rozwożą dzieci na zajęcia dodatkowe do wczesnego wieczora. Ambitni trzydziesto i czterdziestolatkowie biegają po parku, jeżdżą na rowerze i przygotowują się do zawodów. Jeszcze inni biegają po knajpach lub kawiarniach, lub spędzają czas w kinie i teatrze.

Gdzie w tym wszystkim znaleźć czas na tradycyjne dwugodzinne spotkanie z agentem?

Być może nadszedł moment na to, żeby telefon nie tylko służył do umówienia spotkania. Może warto sprawdzić, czy potencjalny klient jest otwarty na to, aby porozmawiać z nim przez telefon i sprawdzić, w czym nasza wiedza może mu pomóc?

Z pewnością nie zawsze i nie z każdym klientem rozmowa przez telefon powinna mieć charakter sprzedażowy. Jestem jednak zdania, że odsetek klientów, którzy są na to gotowi, wzrasta. Potrzeba tylko otwartości z naszej strony i właściwego sposobu komunikacji.

W tym odcinku podcastu dam ci szereg wskazówek  dotyczących sprzedaży przez telefon. Stosuję ją już od wielu lat i coraz częściej dzięki takiej formie kontaktu z klientem oszczędzam swój czas i zwiększam swoje wyniki. Z nagrania dowiesz się o tym:

  • Dlaczego warto sprzedawać przez telefon.
  • Na czym polega taka sprzedaż.
  • Z jakich etapów składa się rozmowa telefoniczna sprzedażowa.
  • Jakie reguły kontaktu telefonicznego powinno się zastosować, aby móc skutecznie dokonać sprzedaży telefonicznej.

Pewny sposób... na zdobycie nowego klienta

 

  • Poznasz najważniejsze metody poszukiwania klientów.
  • Zaczniesz kontrolować i rozwijać swoje dochody.
  • Zapełnisz kalendarz spotkaniami z nowymi klientami.