Podcast: Kliknij prawym przyciskiem i wybierz „zapisz link jako”, aby ściągnąć plik MP3.
Subskrypcja: RSS | iTunes Android | YouTube Czas nagrania: 01:12:38 Wielkość pliku:100 MB

Fajnie być menadżerem. Masz swój zespół, twoi ludzie biegają po rynku i ubezpieczają klientów, a ty liczysz swoją forsę, którą zarabiasz łatwo i przyjemnie. Tak to wygląda w teorii. Praktycznie, jeśli liczyłeś na łatwy dochód i lekką pracę, to możesz się sromotnie zawieść. Większość menadżerów boryka się z wieloma problemami, a wiecznym na pewno jest rekrutacja i wdrażanie nowego agenta/przedstawiciela. Są jednak osoby w branży, którym budowanie zespołu przychodzi łatwiej niż innym.

Jedną z takich osób jest gość najnowszego odcinka mojego podcastu. Krzysztof rozwija swój zespół od 1,5 roku. Przez ten czas przewinęło się przez ręce Krzysztofa kilkadziesiąt osób, a dziś jest to najlepszy zespół w firmie, w której Krzysztof pracuje. W naszej rozmowie skupiliśmy się na pytaniu: Co jest podstawą sukcesu menadżera? Myślę, że podczas wymiany zdań dotknęliśmy sedna sprawy.

Wszystko zaczyna się od motywów, które kierują Cię na ścieżkę rozwoju zawodowego, polegającą na budowaniu własnego zespołu sprzedażowego.  Wspólnie z Krzysztofem staram się określić, co powinno kierować kandydatem na menadżera, a jakich motywów powinien unikać.

Druga sprawa to predyspozycje i naturalna chęć przebywania z ludźmi. Znam osoby, które są typem samotnika, a jednak podjęły się roli kierowniczej. Dziś czują się zmęczeni ciągłym kontaktem z innymi i koniecznością bycia w grupie.

Trzecim elementem jest zestaw czynności, który wykonujemy każdego dnia.  Jaki to zestaw? Tego dowiesz się poprzez wysłuchanie nagrania.

Dziękuję Ci, że w wakacje znajdujesz czas, aby zajrzeć na mojego bloga. Mimo sezonu letniego u mnie praca wre. Kilka projektów biznesowych, szkolenia i co najważniejsze mój nowy kurs online jest już w połowie realizacji. Dziś nagrywaliśmy krótkie filmy wideo, które w postaci scenek pokazują różne sposoby pozyskiwania poleceń i nawiązywania kooperacji w ramach poszukiwania nowych klientów. Bo właśnie o tym będzie ten kurs, jak zbudować skuteczny system poszukiwania nowego klienta. Mam nadzieję, że będzie skuteczną odpowiedzią na potrzebę wielu osób, które się do mnie zgłaszają.

A na razie zapraszam Cię serdecznie do wysłuchania tego odcinka podcastu  i komentowania.

Pewny sposób... na zdobycie nowego klienta

 

  • Poznasz najważniejsze metody poszukiwania klientów.
  • Zaczniesz kontrolować i rozwijać swoje dochody.
  • Zapełnisz kalendarz spotkaniami z nowymi klientami.